Skocz do zawartości
MentalWay
Daniel Klecki

[Dyskusja] "Chwalenie się" zarobkami - tak czy nie?

Polecane posty

Cześć wszystkim,

Zastanawia mnie ostatnio czy jest coś złego w tym, że ktoś się chwali zarobkami, swoim wynikiem, zrealizowanym celem? Też tak macie, że wszyscy wokół próbują unikać tego tematu i nie da się luźno porozmawiać na ten temat, albo chociażby podzielić się tym, że ktoś jest szczęśliwy bo zrealizował swój cel na ten miesiąc. Nie mówie tutaj o kwotach 1500-3000 ale większych. Chyba jest to trochę temat tabu w naszym kraju? Chwalicie się czy raczej unikacie? Jakie macie zdanie na ten temat? 

Link do postu

Jak na polskie realia jest to standard i jeszcze dużo wody upłynie do Bałtyku zanim coś się ruszy w tym kierunku. Ludzie zazdroszczą nam większych zarobków, sukcesu, niestety to norma. Jeżeli o mnie chodzi to dziele się swoimi sukcesami z najbliższa rodziną i przyjaciółmi.

• Like 1

Link do postu

Uważam że warto się chwalić sukcesami zawodowymi/finansowymi :) pomoże to też w weryfikacji "znajomych", od razu będzie widać kto zadaje się z nami "dla kasy", poza tym odpadną tacy którzy uważają nas "za szpanerów" lub nam zazdroszczą i zostaną tylko Ci wartościowi, na których będzie można liczyć w każdej sytuacji ;) 

Póki co nie mam takiego problemu ;) ale jak ostatnio dostałam super ofertę pracy, to się wszystkim chwalę :D 

Już mi dzięki temu odpadła jedna koleżanka :P mimo tego że nowa praca daje mi duże możliwości rozwoju swojej kariery, robiłabym to co uwielbia i w czym jestem dobra, koleżanka podsumowała "nie tylko hajs się liczy", tak że ten - mam jedną koleżankę na wypady na kawę mniej ;) 

• Like 3

Link do postu

Trudny temat. Kiedyś w bolesny sposób oduczyłem się naiwności w kontekście pieniędzy. Zacząłem rozmawiać o swoich efektach w, jak się okazało, nieodpowiednim towarzystwie. Potem sam na długie lata trzymałem gardę i nikomu nie ufałem. Obecnie są trzy osoby, z którymi swobodnie poruszam temat kasy.

Osobiście uważam, że to chore, żeby trzeba było się wzbraniać przed szczerością. To, że ktoś jest zazdrosny, to nie mój problem.

Dla kontrastu za granicą to normalne, że publikuje się raporty obrotu firmy na mediach społecznościowych i nikt z tego tytułu nie robi halo. Mało tego, w odzewie zwykle jest wsparcie i podziw!

Link do postu