Skocz do zawartości
MentalWay

Rafał Pakulski

Members
 • Zawartość

  52
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana Rafał Pakulski w Rankingu w dniu 13 Wrzesień

Rafał Pakulski posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

76 Excellent

1 obserwujący

O Rafał Pakulski

 • Urodziny 11.05.1983

Informacje o użytkowniku

 • Imię i nazwisko
  Rafał Pakulski

Ostatnie wizyty

341 wyświetleń profilu
 1. Przekonania

  @Noemi Rzeczkowska prawda! @Magda przekonania często wychodzą z naszej historii, gdzieś wrosły w nas tematy, które nam towarzyszą np: pod wpływem jakiegoś zdarzenia, osoby (autorytetu), chociaż nie zawsze. Są książki na ten temat więc ciężko będzie w kilku zdaniach opisać to co najważniejsze.To co napisała @Noemi Rzeczkowska sporo wyjaśnia. Brak analizy, genezy skąd bierze się nasze dane przekonanie, może być powodowane np: strachem, przed odkryciem przyczyny albo tym, że zbyt wiele energii stracimy na zagłębianie się w temat, który chcielibyśmy zmienić i nie podchodzimy do zagadnienia. Ja ze zmianą przekonań poradziłem sobie uświadamiając sobie, że jestem w trybie ucznia i mimo wiedzy eksperckiej świat się zmienia, jest pełny niespodzianek więc i przekonania można zmienić, a narzędziem to tego jest wielowątkowość wiedzy jaką przyswajam, własne doświadczenia oraz odpowiednie zarządzanie emocjami. Bo to one w wielu przypadkach kształtują Nas, a tym samym wyrabiają w nas pewne kierunki myślenia. Polecam spokojną lekturę Jarosława Gibasa "święty spokój" instrukcja obsługi emocji. Ta pozycja mi osobiście otworzyła oczy na pewne tematy i dzięki spokojnemu przepływowi informacji w głowie na spokojnie analizuję sytuację i kształtowanie przekonań jest wg. mnie bardziej świadome.
 2. Mamy dylemat, potrzebujemy Waszej opinii w zakresie produktu elektronicznego

  Hej! Ja uważam, że warto mówić o wielu drogach tylko trzeba to odpowiednio opakować, poprzeć przykładami. Też planuję podobne działania (nie w branży MLM) a branży foto i video i uważam, że świadomość nowych ludzi którzy chcą w pewnym kierunku iść jest jak najbardziej potrzebna, odsiewa to tych co nie są pewni, a wskazuje drogi tym co naprawdę chcą i są gotowi do działania. Wg. mnie poznanie pełnego spektrum każdej dziedziny rozwoju czy to biznes czy rozwój siebie może jedynie "zaplusować".
 3. Styl Diety👾💌

  Jadłem i piłem wszystko w ogromnych ilościach, a do tego nieragularnie - ważyłem sporo, źle się czułem, nie mogłem się skupić, byłem zmęczony, niechętny do pracy, miałem koszmary... itp... Od ok roku... jem mniej, nawadniam organizm, całkowicie odstawiłem alkohol i napoje słodkie Preferuję: kasze, ciemne pieczywo, max warzyw i owoców (mixy w szejkerze, wraz z nasionami słonecznika, siemienia lnianego itp, które zabieram ze sobą , systematyczność, regularność w jedzeniu... Co się zmieniło? Mam max energii, świetnie sypiam, dobrze się czuję, nie bolą mnie stawy bo schudłem (do tego przyczyniła się również kalistenika) ze 107kg zjechałem na 87kg i głównie zawdzięczam to diecie. Moja partnerka mówi, że zdrowa sylwetka człowieka zaczyna się w.... kuchni
 4. Muzyka z powerem do działania

  Ja zauważyłem, że mam repertuar różnych rodzajów muzyki do konkretnej pracy. Kiedy chcę się pobudzić słucham dobrze kojarzących mi się dynamicznych utworów, jednak musi to być długa sekwencja, wprowadzam się podczas słuchania w niejaki trans. Kiedy jest to precyzyjna praca przy której potrzebuję wyciszenia są to długie ścieżki dźwiękowe. Dla pobudzenia są to często soundtracki z Warcraft 3, bądź z ostatnich części Batmana Dla wyciszenia słucham ścieżek ze Skyrim (day, night) Praca nadzwyczaj wtedy idzie efektywnie co więcej wpadają nowe pomysły, które zapisuję. Polecam u mnie działa Jeszcze nie dodałem, że z samego rana np: w samochodzie, często słucham płyty Michała, z motywującymi tekstami (tam też jest fajna muzyka i tempo odpowiednie do treści)
 5. Ekspert vs początkujący

  Skoro sprawdziłeś się już, szkolenie wypadło dobrze, znasz rynek tnz. wiesz co w "trawie piszczy" to jesteś w stanie umieścić się na osi wiedzy wśród ludzi którzy robią podobne rzeczy. Ja za każdym razem wychodzę z założenia, że powinno się odcinać od ludzi którzy publicznie wyrażają się w sposób niepochlebny nt. czyjegoś działania, które nie jest niemoralne, nieetyczne ale ukierunkowane w jakimś celu (tematycznym) np; szkolenia innych ludzi, przebywających na konkretnym poziomie. Każdy z nas dysponuje inną wiedzą i na innym levelu z ludzmi tą wiedzą się dzieli, ponieważ wiedza ludzi którzy chcą się uczyć jest różna. Więc trzeba dostosować język i poziomu wiedzy do danej grupy. Na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć, że jeżeli uczę obsługi aparatu, lustrzanki osoby która dopiero co wyjęła sprzęt z pudełka i mówię o podstawach to mogę narazić się na śmieszność od strony tych "ekspertów" którzy to wiedzą bo ja wg. nich się nie znam ponieważ "uczę tylko" podstaw obsługi tego sprzętu. To teraz zastanówmy się jaki poziom przedstawiają Ci "eksperci" którzy zakładają, że się nie znam bo mówię tylko o podstawach. Jak tacy ludzie myślą? Czy zakładają, że ktoś może nie zrozumieć zaawansowanego języka i dlatego mówimy o podstawach? Nawet gdyby popełniło się błąd w przekazywaniu wiedzy, to uważam, że wiadomość prywatna w formie, zwrócenia uwagi o poprawienie tematu jest na poziomie godnym budowania zdrowych relacji, natomiast publiczny lincz pod tytułem "pier*^%sz głupoty" czy "g*(66o się znasz" świadczy jedynie o kulturze osobistej i poziomie wiedzy osób które to reprezentują. Stąd uważam, że nie warto słuchać takich opinii, i należy się od nich odcinać. Jak powiedział Jarosław, rób swoje Powodzenia!
 6. BW3C czyli po co | na co | dlaczego : )

  Ale super, że macie wszyscy takie efekty. Aż miło popatrzeć na to, że jest nas coraz więcej. I każdego dnia będzie nas coraz więcej bo mamy efekty robimy to dla siebie i dodatkowo wspieramy nasze otoczenie. Michał zrobił coś spektakularnego z tym programem (ja co prawda od 3 lat z MW i wtedy zacząłem próbować ale dopiero teraz widzę MOC, dopiero po 3 latach w BW3C przychodzi realne żniwo, jestem mocno zafascynowany bo wszytko powoli zaczyna się prostować w moim życiu. Biznes, życie prywatne. W wielkim skrócie... na + Zwiększyłem sprzedaż o 100%, zacząłem nagrywać filmy (wcześniej tylko o tym myślałem), rozwijam swoją ideę "pokaż się w najlepszym świetle" i pcham ją w świat, wstąpiłem w nowe dużo lepsze życie z nowymi ludźmi, realnie zacząłem rozwiązywać problemy emocjonalne mojej córki (otoczenie bezmyślnych ludzi zaczęło ją spaczać...), buduję dreamteam, uczę ludzi, motywuję ich, a oni mnie, wróciłem na treningi, wspieram w rozwoju moją partnerkę i wspólnie się rozwijamy (czytamy, słuchamy audiobooków, trzymam się zdrowego pożywienia, zminimalizowałem do maksimum niepotrzebne czynności, odciąłem się od otaczających mnie toksycznych ludzi, zapisuję codziennie co mogę poprawić, jak mogę być każdego dnia odrobinę lepszy, ustabilizowałem - polepszyłem kontakty z moimi rodzicami, czuję się szczęśliwszy, bardziej doceniam świat (od 3 lat borykałem się z zostawieniem etatu i przejściem całkowicie na swój foto video biznes) w tym roku udało mi się o tym powiedzieć i od 2019 będę już działał tylko ze swoim dream teamem, zostawiłem całkowicie temat alkoholu (zdarzał mi się sporadycznie, ale czułem przez niego brak energii i otępienie. Od 2018 odzyskałem siły witalne i mogę działać dużo mocniej i intensywniej, zwalczyłem moje odwlekanie zadań. Do poprawy mam jeszcze kwestię snu, porządku, w koło siebie, nadal staram się wyrzucać wszystko to co jest mi niepotrzebne do funkcjonowania i zostawiam tylko to co niezbędne. Mega się cieszę, że mogę się podzielić tymi tematami, trzymam za Was wszystkich kciuki bo jeżeli każdy zrobi porządek w koło siebie i zarazi tym porządkiem bliskich ludzi, otaczający go świat będziemy zataczali coraz to nowe kręgi: wdzięczności, dobra, profesjonalnego działania, oddania. Będziemy spełnieni i szczęśliwi. Wspieram Was i Wam kibicuję!
 7. Hejtoholia

  Wg. mnie napisz do administratora o usuwanie agresywnych komentarzy, które nie wnoszą nic. Pytanie czy na takim forum gdzie jest tak duża liczba hejterów zdobędziesz klienta, który będzie tym"dobrym" klientem... czy klienci z takich forum na których webmasterzy się obrażają nie jest chorym środowiskiem i czy w ogóle warto w nim tkwić. Blokada możliwości komentowania może być dobrym wyjściem, niech klient zdecyduje sam czy poziom Twojego portfolio mu pasuje. Piszę o tym w oparciu o moje usługi fotograficzne bowiem poziom fotografów jest różny i klient powinien świadomie zdecydować czy chce korzystać z usług danego fotografa czy nie, czy podoba mu się czy nie, a nie słuchać opinii obrażających się specjalistów.
 8. Hejtoholia

  Jest Hejt i konstruktywna krytyka. Miałem problem z bliską osobą która jeździła po mnie, nie wierzyła w mój sukces, wręcz przeszkadzała. Najpierw próbowałem zmienić jej podejście dając dowody i pokazując efekty - NIC... Później zacząłem ignorować, zmieniałem temat, nie rozmawiałem o temacie w którym byłem hejtowany... NIC... w końcu odciąłem się od tej osoby. Było ciężko, ale przez kilka tygodni. Zrobiłem techniki z minusa w plus o których piszę Michał Wawrzyniak (nie obyło się bez pomocy przyjaciół). Okazało się, że osoba jest zatruta jadem, hejtu, który ją sam pochłaniał i pluła jadem na wszystkie strony przez co i ja obrywałem jako osoba najbliższa. Dzisiaj po odcięciu się od hejtu tej osoby (a nawet grupy osób) czuję wolność i realizuję to czego się bałem lub co spowalniało mój rozwój przez te osoby. Moje wnioski, daj szansę, wytłumacz... jeżeli nadal nie działa, nie denerwuj się, odetnij, zablokuj, i jak Marina Sapierzyńska mówi... zapomnij.
 9. Mental Shelter

  do
  Wyjazd na spotkanie, piknik w Mental Shelter
×